वडा अध्यक्षमा कुन पार्टी कति ठाउँमा विजयी? (अपडेट)

नेपाल लाइभ | २०७६ मङ्सिर १५ आइतबार | Sunday, December 01, 2019 ०६:५७:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं- तीन तहमा ५२ पदका लागि शनिबार भएको उपनिर्वाचनको मत परिणाम आउनेक्रम जारी छ। पछिल्लो मत परिणाम अनुसार अधिकांश ठाउँमा सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) विजयी भएको छ।

कांग्रेस र समाजवादी पार्टीले पनि केही ठाउँमा जित हासिल गरे पनि उनीहरु कमजोर देखिएका छन्।

वडा अध्यक्षहरु निर्वाचितहरुको पछिल्लो सूची यसप्रकार छः

फिदिम नगरपालिका- १ (पाँचथर)
गजाधर भट्टराई- १४४६ (नेकपा/विजयी)

हिलिहाङ्ग गाउँपालिका- ७ (पाँचथर)
तिलविक्रम इधिङ्गो- ८४२ (कांग्रेस/विजयी)
गेहनाथ रिजाल- ८१२ (नेकपा)
तुलप्रसाद पंथाक/लिम्बु- १२ (राप्रपा)

खाँदबारी नगरपालिका-३ (संखुवासभा)
भरतकुमार घिमिरे- ७१६ (नेकपा/विजयी)
विक्रम गुरुङ- ४६७ (कांग्रेस)

साकेला गाउँपालिका-३ (खोटाङ)
शिवकला राई- ३९१ (नेकपा/विजयी)
शुक्रबहादुर तामाङ- ३७४ (कांग्रेस)
रमेश राई- १५ (समाजवादी पार्टी)

पौवादुङमा गाउँपालिका- १ (भोजपुर)
जीतेन्द्र राई ६९१ नेकपा विजयी 
सम्मर बहादुर कार्की कांग्रेस

छिन्नमस्ता गाउँपालिका-७ (सप्तरी)
प्रमिलादेवी यादव- ५४० (राजपा/विजयी)
अच्छेलाल यादव- ५२९ (नेकपा)
शिवनारायण मण्डल- १५ (कांग्रेस)

कल्याणपुर नगरपालिका- १२ (सिरहा)
दिलिपकुमार यादव- ८२५ (नेकपा/विजयी)
प्रदिप कुमार महतो- ६५४ (राजपा)
राजकुमार मुखिया- ६१५ (कांग्रेस)

बलवा नगरपालिका-२ (महोत्तरी)
विपिन पजियार सुडी- ४६१ (कांग्रेस/विजयी)
वृजलाल साह सुडी- ३५२ (राजपा)
वीरेन्द्र कुमार साह- २२३ (जनमत पार्टी)

मटिहानी नगरपालिका-६ (महोत्तरी)
रामबाबु नायक- ३७५ (राजपा)
मोहम्मद जाकिर अंसारी- ३५५ (नेकपा)
संजयकुमार महतो- २४ (कांग्रेस)

हरिपुर्वा नगरपालिका- १ (सर्लाही)
श्यामबाबु राय- ३४७ (समाजवादी/विजयी) 
राम विश्वास- ३२८ (राजपा)
दोस मोहमद अंसारी- (नेकपा) 

गढिमाई नगरपालिका-२ (रौतहट)
दीपेन्द्र श्रेष्ठ- ७७१ (कांग्रेस/विजयी)
जवार मिया- ५९६ (नेकपा)
दिनेश दास- १२२ (समाजवादी पार्टी)

सखुवा प्रसौनी गाउँपालिका- ५ (पर्सा)
रुपलाल कुमार यादव – १०३१ (समाजवादी पार्टी / विजयी)
असेशर प्रसाद यादव – ८१९ (कांग्रेस)
उदयशंकर प्रसाद रौनियार- २३२ (नेकपा)

उमाकुण्ड गाउँपालिका-५ (रामेछाप)
कुलबहादुर बस्नेत- ७६९ (नेकपा/विजयी)
सावित्री सुनुवार- ३८० (कांग्रेस)
राजकुमार सुनुवार- १० (समाजवादी पार्टी)

इन्द्रावती गाउँपालिका-८  (सिन्धुपाल्चोक)
केदारनाथ आचार्य- ७२१ (नेकपा/विजयी) 
अशोक तामाङ- ४३९ (कांग्रेस)

धुलिखेल नगरपालिका- २ (काभ्रेपलाञ्चोक)
देवप्रसाद कोइराला- ८६७  (नेकपा/विजयी)
दर्णबहादुर खत्री- ५८२ (कांग्रेस)

दक्षिणकाली नगरपालिका- ३ (काठमाडौं)
शिवभक्ति बलामी- ६१८ (नेकपा)
जयशंकर केसी- २७८ (कांग्रेस)
रुपा बलामी- १०४ (राप्रपा संयुक्त)

खैरहनी नगरपालिका-४ (चितवन)
देवबहादुर बस्नेत- ११३८ (कांग्रेस/विजयी)
बेद बहादुर अधिकारी- ९८६ (नेकपा)

खैरहनी नगरपालिका-५ (चितवन)
प्रतिमा कार्की- ८४२ (कांग्रेस/ विजयी)
कूल नारायण प्रधान- ७५६ (नेकपा)

भरतपुर नगरपालिका- १६ (चितवन)
अमृतराज हमाल- ३१८३ (कांग्रेस)
भक्तराज हमाल- २८७६ (नेकपा)
धनप्रसाद घले- ३९ (राष्ट्रिय नागरिक पार्टी)

सुन्दरबजार नगरपालिका- २ (लम्जुङ)
नवीनकुमार श्रेष्ठ- ९८९ (नेकपा/विजयी)
प्रकाश सेढाई- ४८४ (कांग्रेस)
पवनराज बसौला- १६ (राप्रपा)

बडिगाड गाउँपालिका- २ (बाग्लुङ)
ढालप्रसाद शेरचन- ७०४ (नेकपा/विजयी)
डिलबहादुर राना- ४१२ (कांग्रेस)

बुंदीकाली गाउँपालिका वडा नम्बर ५ नवलपुर
खिमबहादुर थापा खरु मगर- ३६७ (नेकपा/विजयी)
तुलबहादुर राना मगर- २३१ (कांग्रेस)

रुरु क्षेत्र गाउँपालिका-  ६ गुल्मी
गिरीप्रसाद सिंजाली  ८०२ नेकपा विजयी 
वेदप्रसाद दर्लामी- ७२७ (कांग्रेस)

मालारानी गाउँपालिका- ३ (अर्घाखाँची)
शोभाखर खनाल- ११५९ (कांग्रेस/विजयी)
यमलाल खनाल- १०५३ (नेकपा)
रणबहादुर खनाल- ४ (राप्रपा)

प्युठान नगरपालिका- २ (प्युठान)
मुक्ति पोखरेल- ११२७ (नेकपा/विजयी)
मोहनसिंह विष्ट क्षेत्री- ८४३ (कांग्रेस)

थवाङ गाउँपालिका- १ (रोल्पा)
जनकबहादुर बुढा मगर- १७४ (नेकपा/विजयी) 
कलमबहादुर रोका मगर- २६ (कांग्रेस)

घोराही उपमहानगरपालिका-१६ (दाङ)
ताराबहादुर डिसी- १२१८ (कांग्रेस/निर्वाचित)
सुरेशबहादुर केसी- १११७ (नेकपा)
जगलाल चौधरी- ७२० (स्वतन्त्र)

कोहलपुर नगरपालिका- ६ (बाँके)
रामशरण थारु- ८०० (नेकपा/विजयी)
श्रीकृष्ण थारु- ७३६ (कांग्रेस)
श्रीधर सुवेदी- ६१ (राप्रपा)

कुमाख गाउँपालिका- ५ (सल्यान)
धर्मे बुढाथोकी (ज्वाला)- ७९२ (नेकपा/विजयी) 
खड्कबहादुर बोहरा- २५१ (कांग्रेस)

त्रिवेणी नगरपालिका-१ (बाजुरा)
मनराजे बुढा (मिलन)- ३६७ (नेकपा/विजयी)
खगेन्द्र चदारा- ३४७ (कांग्रेस)
मिनबहादुर ढोली- २ (राप्रपा)

आदर्श गाउँपालिका- २ (डोटी )
रामबहादुर बोहरा ६६५ नेकपा विजयी
महादेब साउदले ६५६ कांग्रेस

पुनर्वास नगरपालिका- ३ (कञ्चनपुर)
कृष्णबहादुर तामाङ- ५२८ (नेकपा/विजयी)
दिलबहादुर लामा- ३१० (कांग्रेस)

पुर्चौडी नगरपालिका- ४ (बैतडी)
शैलेन्द्र धानुक- ६६३ (नेकपा/विजयी)
गोबिन्द बहादु धामी- ५५८ (कांग्रेस)
चन्द्रबहादुर बोहरा- ३५ (स्वतन्त्र)

सुर्नया गाउँपालिका- १ (बैतडी)
धनबहादुर चन्द- २१९ (कांग्रेस/विजयी)
गजेन्द्रबहादुर चन्द- २१५ (नेकपा)

दोगडाकेदार गाउँपालिका- ४ (बैतडी)
सुरेन्द्रप्रसाद भट्ट- ५८४ (कांग्रेस/विजयी)
नरेन्द्र प्रसाद भट्ट- ४८४ (नेकपा)
देवसिंह खत्री- ६ (राप्रपा संयुक्त)

शिवराज नगरपालिका- १० (कपिलवस्तु) 
मन्जु मिश्र- ८६८ (राजपा/विजयी)
देव भारती- ४६५ (कांग्रेस)
अदालत मनिहार- १४७ (नेकपा)